Нотингам Форест 2-1 Ман Юнайтед: Точното завършване на Морган Гибс-Уайт грабна и трите точки за отбора на Нуно Еспирито Санто на Сити Граунд, след като Маркъс Рашфорд отмени откриването на Николас Домингес
Daily Mail | 2023-12-31 | 02:11:37

Седнал редом със сър Алекс Фъргюсън, той видя как Юнайтед се срива до първото си поражение във Висшата лига срещу Нотингам Форест от 29 години.

Това беше и втората победа на Форест под ръководството на новия мениджър Нуно Еспирито Санто, който вече победи Нюкасъл и Манчестър Юнайтед в рамките на пет дни. Напълно заслужена победа, която дойде благодарение на два отлични удара на Николас Домингес и Морган Гибс-Уайт, които постигнаха победата в 82-ата минута, малко след като Маркъс Рашфорд изравни.

Морган Гибс-Уайт вкара победния гол при победата на Форест с 2-1 срещу Манчестър Юнайтед

Спортен директор на Ineos сър Дейв Брейлсфорд (вдясно) беше седнал до сър Алекс Фъргюсън (вляво) за мача в събота вечерта. Джон Мъртоу (отпред, в центъра) беше седнал пред тях

Николас Домингес грабна първия си гол във Висшата лига, за да открие резултата за домакините

Така че отново Юнайтед последва окуражаваща победа с тежко поражение. Още една стъпка напред и още една стъпка назад. Случвало се е в не по-малко от седем случая във Висшата лига този сезон, не на последно място след като се възстановиха и победиха Форест с 3-2 на Олд Трафорд през август.

Ерик тен Хаг отчаяно трябва да намери ниво на последователност в представянето и резултатите, в противен случай може да открие, че Ineos не са толкова търпеливи, колкото хората, които заместват.

Брейлсфорд беше известен със своите маргинални печалби в света на колоезденето, но той вече сигурно е осъзнал, че клубът, в който Ратклиф е инвестирал, има адски много земя да се гримирам. Очевидно 1,3 милиарда британски лири не ви купуват много в наши дни.

Ако спортният директор на Ineos иска някои статистически данни за усвояване в неделя сутринта, той може да започне от тук: това беше 14-то поражение на Юнайтед за сезона и те не са постигали това до края на годината от 1930 г. насам.

Клубът загуби девет от първите си 20 мача в лигата за първи път от 1989 г. И 21 поражения са най-лошите загуби на Юнайтед за една календарна година от 1972 г. насам.

Още по-лош беше начинът на това поражение. Юнайтед бяха плахи през първото полувреме, тежки и предсказуеми, като успяха да отбележат само един удар към вратата на Арън Уан-Бисака, който беше блокиран.

Когато мачът започна във втория те бяха надиграни от отбор на Форест, за който Гибс-Уайт беше отличен, а бившият играч на Юнайтед Антъни Еланга очевидно имаше какво да докаже след летния си трансфер от Олд Трафорд за £15 милиона.

Най-близкият резултат от двата отбора до пробив преди интервала беше в 12-ата минута, когато Еланга се втурна към подаване отляво и центрира към границата на шестярдовото поле.

Рафаел Варан подаде крак, за да се опита да го отреже, но опитът на французина беше в най-добрия случай нетрадиционен и в най-лошия мързелив.

Варан осъществи контакт с топката, но я изпрати през лицето на собствената си врата, като вратарят Андре Онана стъпи погрешно.

За негово щастие топката не падна при нападател на Форест или, още по-лошо, да падне в собствената му мрежа.

Поне в този случай отборът на Тен Хаг избегна загуба с два гола на почивката, както направи срещу Вила.

Юнайтед всъщност владееше повече топката с 53 процента притежание, но не се справяше достатъчно с нея. Отново беше предадено на Антони отдясно или Алехандро Гарначо отляво, но последният пас не съществуваше и те не можаха да създадат никакви забележителни възможности.

Вашият браузър не поддържа iframes.

Мат Търнър беше виновен за изравнителния гол на Юнайтед, след като неговият лош пас беше отбит от Гарначо

Маркъс Рашфорд вкара третия си гол в лигата за сезона и първия си след победата срещу Евертън на Гудисън Парк през ноември, но в крайна сметка щеше да се окаже, че няма нищо. p>

Второто полувреме също не започна обещаващо за Юнайтед, но Форест бързо се върна на предния крак и Скот Мактоминей – като резерва на полувремето на Коби Майноо – с облекчение видя изчистването му право към Еланга, рикоширащо встрани от вратата.

Ten Hag направи втората му смяна в 54-ата минута, когато Амад Диало се появи за първи път за сезона като резерва на анонимния Антони, и това почти донесе гол от най-доброто усилие на Юнайтед в мача моменти по-късно.

Диало започна движението отдясно и Бруно Фернандеш пусна топката към Уан-Бисака.

Бранителят изстреля към Диого Далот на 25 ярда от вратата и първият му удар се насочи към крака на лявата греда на Мат Търнър.

Това вдъхна живот на играта и Гибс-Уайт и Далот бяха предупредени след меле. Варан последва книгата за пътуване до оживената Еланга, преди бившият играч на Юнайтед да участва в хода, довел до гола на Форест в 64-ата минута.

Топката беше преместена бързо към него отдясно и Еланга пусна пас към Гонсало Монтиел, който беше точно отстрани. Аржентинецът взе едно докосване и извади Домингес, който бе непокрит на 15 ярда от вратата, и прати топката в долния ъгъл.

Натискът продължава да расте върху Тен Хаг, който се върна на полето един след това последно поражение

Имайки носове отпред, Форест позволи на Юнайтед да се върне в мача в 79-ата минута и те трябваше да обвиняват само себе си.

Moussa Niakhate върна топката към Turner, който се опита да пасира към Danilo. Въпреки това, Гарначо прочете ситуацията и се плъзна, за да засече, преди да влезе в полето за Рашфорд.

№10 на Юнайтед водеше линията в отсъствието на Расмус Хойлунд и Антъни Марсиал , които и двамата бяха болни и това беше първата му цел. Рашфорд обаче не се поколеба, като погали топката точно като Домингес.

Юнайтед бяха нагоре, но когато Кристиан Ериксен спаси Търнър с пилейвъра си в 82-ата минута това беше предшественикът на победителя за Форест.

Те пробиха направо надолу, като Еланга тичаше срещу Далот, преди да подхлъзна топката на Гибс-Уайт. Той постигна най-добрия резултат от партидата, като вкара превъзходен удар отвъд Онана и в гредата за едва втория си гол за сезона.

Феновете на Форест се опасяваха, че най-лошото, когато бяха добавени 10 минути време, но най-близкото до Юнайтед беше волето на Фернандес от корнер на Ериксен, който Търнър докосна.

Те празнуваха знаменита победа , и Брейлсфорд си тръгна с много храна за размисъл.